Domů > Děti a Young Adult > České pohádky

České pohádky

Domů > Děti a Young Adult > České pohádky

České pohádky

Autor: Božena Němcová, Karel Jaromír Erben
Ilustrátor: Anna-Marie Kohutová
Nakladatel: Pikola
Počet stran: 160
Vraťte se do dětství a prožijte spolu se svými dětmi dobrodružství plná zázraků v sedmi klasických pohádkách.
Vraťte se do dětství a prožijte spolu se svými dětmi dobrodružství plná zázraků v sedmi klasických pohádkách.

Nestárnoucí klasika pro malé i velké

Pohádky Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové vyšly již v mnoha vydáních a podobách. Tato kniha je však unikátní svými ilustracemi. Vytvořila je mladá ilustrátorka Anna-Marie Kohutová, která si České pohádky zvolila jako téma své závěrečné práce na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Vzniklo podmanivé dílo, o to cennější, že vedle známých pohádek jako Hrnečku, vař! či Dlouhý, Široký a Bystrozraký do něj výtvarnice vybrala i ty, které se ve výběrech našich nejznámějších pohádkářů objevují méně – Drak dvanáctihlavý, O hloupém Peciválovi nebo O labuti.

Ilustrace, které vás vtáhnou

Atmosféra, kterou ilustrace Českých pohádek navozují, je neopakovatelná a neuvěřitelně silná. Všem malým i velkým dětem se vryje do paměti tak, jako starším generacím se vryly třeba obrázky Jiřího Trnky nebo Artuše Scheinera. Vznikla tím doslova nová klasika. Veliké obrazy, rozlehlé krajiny a v nich malí hrdinové, kteří dokážou velké věci. Ve spoustě drobných detailů si navíc děti rády budou hledat další postavičky, rostliny a zvířata. Zároveň dostanou i dostatečně velký prostor pro vlastní fantazii.

Společně strávený čas

Kniha se tak může stát vzácným rodinným pokladem, který budou rodiče otvírat s dětmi na klíně. Připomenou si naše národní pohádky, povyprávějí si o dobách dávno minulých a stráví tolik vzácný a krásný čas společně. A právě to je cílem naší knihy – pomoci vytvořit vzpomínky na radostné chvíle s našimi nejbližšími.

Mým cílem bylo pojmout klasické texty novým, a snad alespoň trochu svěžím pohledem. Chtěla jsem čtenáře vtáhnout do pohádkového světa nejen atmosférickými výjevy, ale najít způsob, jak knihu udělat o něco interaktivnější. Chtěla jsem také dokázat, že tyto texty v sobě nesou hluboké sdělení a dnešnímu čtenáři mají stále co nabídnout. Zároveň bylo pro mě výzvou se s tímto klasickým tématem poprat a odlišit se od předchozích verzí.

Anna-Marie Kohutová, ilustrátorka knihy

 

O ILUSTRÁTORCE

Anna-Marie Kohutová byla nominována mezi 14 finalistů mezinárodní soutěže Silent Book v roce 2022 s knihou Aport!

Známé pohádky s kouzelnými ilustracemi

Podobné tituly