Domů > Napětí > Duna

Duna

Domů > Napětí > Duna

Duna

Autor: Kevin J. Anderson, Brian Herbert
Ilustrátor: Raúl Allén, Patricia Martín
Nakladatel: Gate
Počet stran: 176
Přelomová science fiction Franka Herberta v úchvatném komiksovém zpracování pro skalní fanoušky i nové generace čtenářů.
Přelomová science fiction Franka Herberta v úchvatném komiksovém zpracování pro skalní fanoušky i nové generace čtenářů.

LEGENDÁRNÍ PŘÍBĚH JAKO GRAFICKÝ ROMÁN!

Pouštní planeta Arrakis se zapsala do myslí a srdcí milionů čtenářů. Stačí říct jediné slovo – Duna – a všichni prostě vědí. Není třeba žádné „pro čtenáře, kteří…“ nebo od „autora bestsellerů…“. Duna se nemusí odvolávat na žádné jiné dílo, právě naopak! To k ní už desítky let vzhlížejí všechny velké science fiction. A nyní přichází oficiální komiksová adaptace, maximálně věrná originálu a přitom maximálně využívající všechny komiksové zbraně!

MESIÁŠ, KTERÝ UTOPÍ GALAXII V KRVI

Rod Atreidů byl vždy známý svou čestností a neochvějnou loajalitou ke spojencům i vlastním poddaným. Právě proto je trnem v oku padišáhu imperátorovi i rodu degenerovaných Harkonennů. A tak vznikne plán, který má přinést Atreidům smrt. Zdánlivě se jim dostane největší pocty – obdrží jako léno Arrakis, nejdůležitější planetu vesmíru. Je to ovšem past, z které unikne pouze mladý Paul se svou matkou Jessicou. Jejich pomsta sežehne díky dávným proroctvím celou galaxii…

LIDSTVO SE MUSÍ PROBUDIT

Frank Herbert stvořil v šedesátých letech minulého století nesmrtelné dílo, které dalece přesáhlo hranice žánru. Herbert nebyl totiž pouze spisovatel, ale také novinář a ekolog, který přednášel o způsobech, jak může lidstvo přežít radikální změny prostředí. Jednou z inspirací k sepsání Duny byl jeho zájem o pouštní prostředí v Oregonu. Zároveň však do svého životního příběhu zakomponoval i dobový zájem o drogy a možnosti rozšíření vědomí. Duna je tak nejen strhující román, který dodnes udivuje svou dravostí a dokonale vykresleným světem pouštní planety, ale také poselstvím, že lidstvo musí probudit celý svůj mentální potenciál, jinak jej nečeká žádná budoucnost.

Strach zabíjí myšlení. Strach je malá smrt přinášející naprosté vyhlazení.

Mantra proti strachu

FENOMÉN JMÉNEM DUNA

Herbert napsal ke svému kultovnímu románu i dalších pět pokračování, v nichž rozvinul příběh Paula a jeho potomků, který se vine skrz celá tisíciletí. Ohromující Herbertova vize pak inspirovala celou řadu dalších velkých sci-fi, jako je například Hyperion Dana Simmonse, a pochopitelně i filmaře. Jedním z největších filmových projektů dneška je filmová adaptace Dennise Villeneuva. Ale už v osmdesátých letech natočil svou verzi slavný David Lynch. A dokonce už před ním existovaly megalomanské plány geniálního Alejandra Jodorowského, který dal dohromady tým výjimečných tvůrců od Salvadora Dalího přes H. R. Gigera až po Micka Jaggera. Projekt nakonec nebyl nikdy dokončený, ale z jeho trosek vznikly další kulty od Vetřelce po Blade Runnera. Takovou moc má Duna!

POKRAČOVATELÉ TRADICE

Frank Herbert pokračoval v příběhu Duny až do své předčasné smrti. Na jeho poznámky a koncepty později navázal jeho syn Brian Herbert ve spolupráci s autorem mnoha bestsellerů Kevinem J. Andersonem. Společně sepsali řadu románů, v nichž zpracovali klíčové události předcházející samotné Duně, a nakonec i velkolepé finále, které si vysnil už Frank Herbert. A právě oni stojí za komiksovou verzí Duny. Ve spolupráci s nejnadanějšími komiksovými tvůrci současnosti přepracovali legendární příběh tak, aby neztratil nic ze své poutavosti, a zároveň propojili slavné dialogy a scény s působivými obrazy, na nichž Arrakis ožívá jako nikdy dřív!

Podobné tituly