Elán

Elán

Autor: Marcela Titzlová
Nakladatel: Rosier
Počet stran: 440
Kniha plná fotografií, zápisků, novinových výstřižků a dalšího bohatého materiálu nahlíží do zákulisí světa legendární skupiny Elán.
Kniha plná fotografií, zápisků, novinových výstřižků a dalšího bohatého materiálu nahlíží do zákulisí světa legendární skupiny Elán.

JEDINEČNÁ KAPELA

Dnes slaví Elán 55. výročí vzniku a jeho vzrušující příběh od raných začátků až po současnost zasvěceně mapuje autorka knihy, novinářka Marcela Titzlová, která měla možnost být osobně při nejednom z osudových okamžiků existence skupiny. Ocitneme se na pódiu spolu s Jožem Rážem a dozvíme se, jak vnímá fungování Elánu i život jako takový. Krok za krokem budeme v knize odkrývat historii kapely jak prostřednictvím textů, tak neobyčejně bohatého obrazového materiálu.

JEDINEČNÁ KNIHA

Tato výjimečná kniha jednoduše chytí za srdce. Přináší i dosud nezveřejněné informace ze zákulisí života kapely… Do backstage nás přenesou také málo známá nebo dosud nepublikovaná fakta a komentáře nejbližších spolupracovníků skupiny. Díky nim si vytvoříme kompletní obraz o rockovém velikánovi naší hudební scény. Čeká nás nezapomenutelná jízda osobním světem Joža, Jana a Vaša, tří pilířů Elánu, kteří doslova psali dějiny československé populární hudby a svým nasazením v hudbě i životě zcela naplňují tvrzení, že Elán je věčný.

JEDINEČNÝ OBSAH

Kniha obsahuje mnoho unikátních zápisků a dosud nepublikovaných fotografií. Vizuály vstupenek, plakátů, ale také výstřižky z novin, osobní zápisky, korespondence či rukou psané písňové texty.

 

Jakmile postoupili na střední školy, už začali budovat hudební kariéru se vší vážnosti. Od začátku to
byla dobře organizovaná, cílevědomá parta, která postupovala podle předem dohodnutého plánu.
Jak se repertoár posouval k aktuální zahraniční muzice, bylo jasné, co potřebují ze všeho nejvíc:
lepší nástroje. Druhou podmínkou úspěchu bylo jít po střední škole na vysokou, aby se tak vyhnuli
dvouleté vojenské službě. Když pozorovali, jak se rozpadají slavné světové skupiny kvůli hádkám
a vzájemné řevnivosti, vymysleli a nastolili systém absolutní demokracie postavený na tajném hlasování. 

Hlasovalo se o všem, o každé nové písni v repertoáru i kdo v ní bude zpívat sólo, později i o tom,
která píseň bude zařazená na desku a jak si rozdělí peníze z hraní.

Ukázka z knihy

 

KAPELA, KTERÁ PSALA DĚJINY ČESKOSLOVENSKÉ ROCKOVÉ HUDBY

Legenda, o níž slyšel snad každý. Fenomén, který ovlivnil českou i slovenskou hudební scénu. Rebelové, bourající mýty a strhávající svou hudbou masy lidí. Kapela Elán. A my se teď podíváme na její svět zblízka. Vyjdeme s nimi na malá jeviště i velká pódia. Nahlédneme do velkolepé newyorské Carnegie Hall, ve které Elán okouzlil fanoušky z USA i Kanady. Zastavíme se i na monstrózním stotisícovém koncertě na Letné – zkrátka prožijeme úspěchy a slávu této výjimečné kapely na vlastní kůži.

PŘÍBĚH ČESKO-SLOVENSKÉ LEGENDY!

Podobné tituly