Gazely

Gazely

Autor: Patrik Hartl
Nakladatel: Bourdon
Počet stran: 448
Ve svém šestém románu se nejúspěšnější český autor současnosti odvážně vžívá do ženské kůže...
Ve svém šestém románu se nejúspěšnější český autor současnosti odvážně vžívá do ženské kůže...

MILIONOVÝ AUTOR!

Čtyřnásobný držitel ocenění Český bestseller Patrik Hartl vydává svůj již šestý román GAZELY. Patrikových pět předešlých knih Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí, Nejlepší víkend a 15 roků lásky se dočkalo již mnoha dotisků a celkově jejich prodeje letos překročily neuvěřitelnou hranici milionu výtisků.

POLOČAS MEZI PUBERTOU A DŮCHODEM

Nový román je románem o radostech, které nejde prožít bez odvahy, o nekonečném boji o rodinnou harmonii a o náctiletých snech, kvůli kterým je třeba riskovat. Hlavní hrdinky Helena, Karolína a Šárka kdysi chodily do třídy s Prvokem, Šampónem, Tečkou a Karlem a kamarádí spolu skoro třicet let. „Už když jsem před třinácti lety vymýšlel svůj první román, měl jsem v plánu jednou vyprávět o tom, jak se ve středním věku žije bývalým spolužačkám hlavních hrdinů,“ říká autor s doplněním, že Gazely ovšem nejsou pokračováním první knihy. „Chtěl jsem vyprávět úplně nový příběh. Souvislost je jen ve studiu stejného životního období v poločase mezi pubertou a důchodem. Tentokrát z ženského pohledu…“ vysvětluje.

JAKÉ TO BYLO PRO AUTORA-MUŽE PSÁT Z POHLEDU ŽEN?

„Empaticky fantazírovat o ženách mě strašně bavilo. Bylo dobrodružné představovat si, jak ženy uvažují, co cítí, co jim vadí a po čem naopak touží. Vždycky, když píšu a vymýšlím příběh, do každé z postav se vžívám, jako bych to byl já sám. Tentokrát to bylo o to zábavnější, že jsem v těch představách neměl penis,“ reaguje na otázku Patrik.

Gazely jsou pro mě výjimečnou knihou, protože jsem během práce na jejich příběhu strávil ve své fantazii dva roky života jako žena. Systematicky jsem se vžíval do hlavních ženských postav a představoval jsem si, jak bych na jejich řetězce situací reagoval, kdybych byl taky žena. Byla to pro mě ohromně osvěžující tvůrčí změna. A taky výzva. A vzrušující riziko.

Patrik Hartl

KDO JE PATRIK HARTL?

Patrik Hartl (nar. 10. 9. 1976 v Olomouci) je kmenovým autorem a režisérem pražského divadla Studio DVA. Vystudoval filmovou a televizní režii na pražské FAMU. V divadle režíroval řadu divácky velmi úspěšných inscenací (Otevřené manželství, Caveman, Absolvent, Půldruhé hodiny zpoždění). Jeho vlastní divadelní komedie Hovory o štěstí mezi čtyřma očima (2004), Klára a Bára (2006), Soukromý skandál (2011), Hlava v písku (2013), Hvězda (2013), Vysavač (2015), 4 sestry (2016), Líbánky na Jadranu (2017) a nejnovější Lovci bobrů (2022) se staly diváckými hity. Jeho literární prvotinou byla kniha PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA a KAREL (2012), která se díky velkému zájmu čtenářů dočkala mnoha dotisků a filmového zpracování. Následující romány MALÝ PRAŽSKÝ EROTIKON (2014), OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ (2016), NEJLEPŠÍ VÍKEND (2018) a 15 ROKŮ LÁSKY (2021) získaly ocenění Český bestseller. Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který měl premiéru v červenci 2021, zaznamenal velký úspěch. Zhlédlo jej více než 600 000 diváků. O filmovou scénáristickou adaptaci a režii se postaral sám autor.

Nový román Patrika Hartla!

Podobné tituly