Kosení

Kosení

Autor: Neal Shusterman
Překladatel: Petr Kotrle
Nakladatel: YOLI
Počet stran: 368
Příběhy Smrtek ještě nejsou u konce!
Bestsellerový autor Neal Shusterman se k nim vrací v originální povídkové sbírce.
Příběhy Smrtek ještě nejsou u konce!
Bestsellerový autor Neal Shusterman se k nim vrací v originální povídkové sbírce.

KRÁL DYSTOPIÍ

Neal Shusterman patří mezi nejoblíbenější young adult autory současnosti, jeho knihy ale čtou čtenáři všech věkových kategorií. Právem je mu přezdíváno „Král dystopií“.

DOPLŇKOVÁ SBÍRKA POVÍDEK K SÉRII SMRTKA!

Neal Shusterman se vrací do populárního světa své nejslavnější série, aby odvyprávěl to, co zůstalo nedořečeno. Čekají na nás noví hrdinové i nepřátelé, ale i staří známí... Závěrečným dílem série Smrtka s názvem Zvon mělo vše skončit. Nedokončených příběhů ale zůstalo tolik, že se Neal Shusterman rozhodl sérii obohatit o sbírku povídek, ve které uzavřel vše, co doposud mělo otevřený konec. Na novince Kosení nepracoval sám. Několik povídek totiž napsal ve spolupráci s jinými autorkami a autory, které si sám vybral a oslovil. Jsou to David Yoon, Jarrod Shusterman, Sofía Lapuente, Michael H. Payne, Michelle Knowlden. Celou sbírku povídek uvádí překrásná báseň, kterou má na svědomí autorova dcera Joelle Shusterman.

SPISOVATEL, KTERÝ SI SKUTEČNĚ VÁŽÍ SVÝCH ČTENÁŘŮ

Neal Shusterman je americký bestsellerový autor, který má na svém kontě přes 50 románů, přičemž 7 jich zatím bylo přeloženo do českého jazyka (ten osmý je v plánu na začátek roku 2024 a v originále nese název Gamechanger). Mezi jeho nejúspěšnější díla patří série Smrtka, která měla být původně trilogií, ale v tuto chvíli ji nově doplnila sbírka povídek Kosení. Neal Shusterman si nesmírně váží svých čtenářů, a proto je většinu roku na cestách, aby se s nimi setkal. Na nových románech pracuje hlavně při dlouhých cestách letadlem. V tuto chvíli má rozpracované hned 3 rukopisy a na jaře příštího roku mu vyjde překvapivě novinka z žánru romantiky.

Je výsadou smrtky dávat nahodilým lidem nahodilé úkoly, pověděl jí Michael. Stejně jako je výsadou smrtky za službu je odměnit.

Neal Schusterman: Kosení

BUDOUCÍ INSPIRACE PRAHOU?

Fanoušci Neala Shustermana měli letos v říjnu jedinečnou možnost se s autorem potkat, jelikož na svém evropském turné zavítal do Prahy. Přijal pozvání na největší young adult festival ve střední Evropě – HumbookFest. Tam čtenářům prozradil, na čem aktuálně pracuje, ale především se rozpovídal o Praze, kterou navštívil už potřetí a která je pro něj velkým zdrojem inspirace. Mezi jeho největší spisovatelské plány aktuálně patří napsání prequelu k sérii Smrtka. V knize se objeví postava, která bude pocházet právě z Prahy.

Podobné tituly