Domů > Romantika a humor > Svatební historky

Svatební historky

Domů > Romantika a humor > Svatební historky

Svatební historky

Autor: Lucie Macháčková
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 248
Řekněte své ANO pořádné dávce zábavných historek o vztazích, které (ne)skončily před oltářem. Zažili jste někdy svatbu jako řemen, bláznivou rozlučku se svobodou anebo kuriózní žádost o ruku? Stand-up komička Lucie Macháčková je věčná družička a bizarních zážitků má na rozdávání.
Řekněte své ANO pořádné dávce zábavných historek o vztazích, které (ne)skončily před oltářem. Zažili jste někdy svatbu jako řemen, bláznivou rozlučku se svobodou anebo kuriózní žádost o ruku? Stand-up komička Lucie Macháčková je věčná družička a bizarních zážitků má na rozdávání.

LÁSKA, SEX A RADNICE

V knížce se dozvíte, jaké typy hostů zaručeně potkáte na každé svatbě, proč se nevyplácí hubnout do svatebních šatů, co lze zažít na ztřeštěné skotsko-ruské svatbě, kde si nikdo nerozumí, co neříkat muži o svatební noci. Historky doplňují vtipné svatební seznamy, například písničky, které si zaslouží vyškrtnout ze svatebního playlistu, typy hostů, které potkáte na každé svatbě, bingo dívčích rozluček se svobodou nebo 13 věcí, které zjistíte, když plánujete svatbu.
Vtipem a nadsázkou nabitá kniha o veselkách vás zaručeně rozveselí!

VELKÉ ČESKÉ SVATEBNÍ BINGO

- Hosté se dožadují, aby kapela zahrála „nějakou od Kabátů“
- Fotokoutek
- Opilé družičky si sundávají podpatky
- Tombola o žertovné předměty
- Ženich a nevěsta odjíždí na tříhodinové focení s kupkami slámy
- Svatební hra na zvedání bot
- Opilí kamarádi radí ženichovi: „Zdrhej, dokud můžeš!“
- Skákací hromadná fotka
- Rvačka dvou stréců kvůli 30 let staré záležitosti
- Bodrý strejda v tričku s nápisem GAME OVER
- Jede jede mašinka
- Vtípky na adresu neprovdaných dívek o tom, která bude „další“
- Půlnoční gulášek

NEJDŘÍV TINDER, POTOM SVATBA

Svatební historky volně navazují na úspěšný bestseller Historky z Tinderu. Kromě mnoha spokojených čtenářů a čtenářek se kniha dostala také na long list Magnesie Litery v kategorii Humoristická literatura a s Lukášem Hejlíkem objela Českou republiku v rámci populárního projektu Listování.

Minirozhovor s autorkou 

Jste známá spíš jako stand-up komička, jak se cítíte v roli spisovatelky?

Psát knihy je pro mě splněný sen. Vystudovala jsem scenáristiku, píšu celý život – fejetony, povídky, pohádky, scénáře, copy na sociální sítě. Sice mě lidé znají nejvíce jako stand-up komičku, ale já sama sebe považuji zkrátka za psavce. A to, že jsem dostala příležitost psát knihy, je pro mě absolutní top a jsem za to moc vděčná.

Kdy jste se rozhodla, že napíšete první knihu?

Byla jsem oslovena – dodnes si na ten e-mail pamatuju. Milá Lucie, nechcete napsat knížku? Seděla jsem tehdy na nějakém workshopu a málem jsem spadla ze židle, když jsem si to přečetla. Udělalo mi to obrovskou radost. Nevěděla jsem o čem, neměla jsem téma, neměla jsem na to čas, ale věděla jsem, že do toho určitě jdu!

Po velmi úspěšné knize Historky z Tinderu vychází další vtipem prošpikovaná kniha. Co o ní čtenářům prozradíte?

Myslím, že se u ní čtenáři hlavně hodně nasmějí! Je to soubor zábavných povídek o lásce a vztazích, které se nějak motají kolem svateb, zásnub, rozluček se svobodou či svatebních cest. Dočtete se tam třeba, jak jsem se ocitla na bláznivé skotsko-ruské svatbě, kde si vůbec nikdo nerozuměl, jak jsem se nevdala (dvakrát), jak jsem zařizovala striptéra na rozlučku a objevíte pravé české svatební bingo. Zkrátka oddechovka, při které si procvičíte bránici. Věřím, že komu se líbily Historky z Tinderu, zamiluje si i Svatební historky.

V povídkách píšete o vztazích. Dříve o seznamování, nyní už i o svatbách. Jak moc se inspirujete vlastním životem?

Můj milostný život je jedna velká katastrofa, což znamená, že na vdavky to nevypadá, ale zase je furt o čem psát. Nemáte zač!

 

Stand-up komička, scenáristka, marketérka a moderátorka

Od roku 2011 pracuje v České televizi, kde momentálně vede tým sociálních médií. Pracovala na kampaních pro multiplatformové projekty jako Most! či StarDance. Lucie je známá zejména díky stand-up comedy, které se věnuje od roku 2014 v češtině a v angličtině. Se svojí anglickou show vystupovala na pódiích v Německu, Maďarsku, Polsku, Rakousku i Velké Británii. Pravidelně se objevuje na televizních obrazovkách v pořadu Comedy Club na Paramount Network. Je autorkou komediálního bestselleru Historky z Tinderu a knihy o rodičovství a mateřství Protivný sprostý matky, kterou napsala na základě svého stejnojmenného úspěšného pořadu na České televizi. Ten je jejím autorským dílem, který režíruje a produkuje. Pro Český rozhlas Radio Wave vytvořila komediálně-historický podcast Vykopávky. Je matkou dcery Charlotte.

Podobné tituly