Domů > Příběhy života > Život na Zemi

Život na Zemi

Domů > Příběhy života > Život na Zemi

Život na Zemi

Autor: David Attenborough
Překladatel: Jana Srbová
Nakladatel: Práh
Počet stran: 354
Je to největší příběh, jaký byl kdy vyprávěn: příběh vývoje života na Zemi. Tato kniha od základů změnila způsob, jakým pohlížíme na svět přírody a jak s ním komunikujeme. Nové, aktualizované vydání se zcela novým obrazovým doprovodem!
Je to největší příběh, jaký byl kdy vyprávěn: příběh vývoje života na Zemi. Tato kniha od základů změnila způsob, jakým pohlížíme na svět přírody a jak s ním komunikujeme. Nové, aktualizované vydání se zcela novým obrazovým doprovodem!

NESTÁRNOUCÍ DAVID ATTENBOROUGH

David Attenborough je nejznámějším britským tvůrcem přírodovědných filmů, který ovlivnil a stále ovlivňuje řadu generací. Má za sebou bezmála sedmdesátiletou kariéru televizního publicisty a popularizátora přírody. K jeho přelomovým snímkům natočeným pod záštitou BBC patří Život na Zemi (1979), Modrá planeta (2001) či Zázračná planeta (2006). Attenborough se řadí k předním světovým osobnostem, které upozorňují na úpadek druhové pestrosti na Zemi a usilují o ochranu druhů.

JUBILEJNÍ AKTUALIZOVANÉ VYDÁNÍ PO 40 LETECH

U příležitosti čtyřicátého výročí prvního vydání se David Attenborough vrací k dnes už kultovní knize Život na Zemi. Aktualizoval ji, rozšířil původní text a zohlednil moderní vědecké objevy. Vybral krásné a zcela nové fotografie, které pomáhají knihu ilustrovat mnohem lépe, než jak to bylo možné před čtyřiceti lety. Jistě nadchne jak ty, kdo dílo znají v podobě prvního vydání, tak i celou novou generaci.

ROZMANITOST BEZ KONCE

Kniha Život na Zemi představuje ohromující příběh vývoje nesčetných organismů, živočichů i rostlin, které se na naší planetě vyskytují. Příběh bohatství, které dnes čelí celé řadě hrozeb. David Attenborough s nadšením sobě vlastním prozkoumává rozmanitost živočišných druhů a upozorňuje na úskalí, která živým organismům na Zemi hrozí.

Život na Zemi nevypráví pouze o tom, jak úžasná tato přírodní rozmanitost je, ale také o naléhavé potřebě udělat více, abychom vzácnou a jedinečnou ‚modrou skleněnku‘ zachovali i nadále.
Sir David Attenborough


      

FASCINUJÍCÍ NOVÉ OBJEVY

Od doby, kdy byla tato kniha vydána poprvé, věda pokročila a přišla s novými poznatky, které osvětlují a rozšiřují dějiny přírody. Došlo k objevům nových druhů, fosilních i žijících, které jsou spojovacími články mezi odlišnými skupinami živočichů. Některé objevy znamenaly skutečnou senzaci. Snad nejdramatičtější byly nálezy malých dinosaurů v Číně, které nesly jasně identifikovatelné pozůstatky peří. O těchto i mnohých dalších přelomových objevech se dočtete v knize Život na Zemi.

ŽIVOT NA NAŠÍ PLANETĚ

Knihy Davida Attenborougha se těší obrovské oblibě. Celosvětově jejich prodeje přesáhly již milion výtisků. Ve své poslední publikaci přírodovědec, kterého všichni známe z televizních obrazovek, přináší alarmující svědectví o stavu Země. Život na naší planetě (Práh, 2021) ale není jen zprávou o vymírání živočišných a rostlinných druhů, snaží se najít i způsoby, jak lidstvo může tento nepříznivý vývoj zvrátit.

Nejúžasnější příběh všech dob

Podobné tituly